27 mája 2017

Prúdové spracovanie sériovej postupnosti Platanových myšlienok #denPredSkuskou #prayForPlatan


"Za posledný týždeň som sa spontánne odpojil od viacnásobnej zbernice tohto sveta. Teraz som už pripojený len na tú jednoduchú priamo do pekla."

"Hľadám ženu. Paralelizmus na inštrukčnej úrovni výhodou. #makeMeASandwich"

"Keď je človek bábätko vždy robí len jednu vec a plne sa na ňu sústredí. Časom nás v škole a v práci učia robiť stále viac a viac vecí súčasne. Na základe tohto predkladám hypotézu, že ľudský život je len premenou zo sekvenčného na plne paralelný procesor s rozširujúcou sa inštrukčnou sadou."

"Je smutné, že vrcholom piatku je pre toľkých mladých ľudí prúdové spracovanie v bare s výpočtovým procesom náročným na vstup a často následne aj výstup."

"Pre šťastný vzťah si muž potrebuje zakúpiť preddekóder inštrukcií. Poprípade môže implentovať u svojej ženy blokovanie výberu inštrukcií."

"Som control-flow/data-flow hybrid. Kým mi nepovieš čo chceš a nedodáš mi veci potrebné pre splnenie tvojej požiadavky ani ma nehne."

"UMA a NUMA sú moje obľúbené modely."


"Je ale možné že po úspešnom absolvovaní skúšky sa preorientujem na model COMA. Poprípade budem žrať pizzu a kebab kým sa neprepracujem do modelu SUMO."

"Ten pocit keď sa s Tebou pred skúškou začne niekto baviť o niektorom z okruhov a ty sa cítiš ako Java kompilér, ktorému podsunuli súbor v assembly."

"Keď po týždni učenia vyhodí tvoj mozog OutOfMemoryException."

"Študenti počas skúškového obdobia vykazujú neuveriteľnú podporu vysokej miery integrácie prijímaním veľkého množstva dátových elementov s malým rozmerom za čo najväčšej energetickej úspornosti."

"Zlato, cítim medzi nami tak silnú prepojovaciu maticu až mi z toho vynechávajú logické bloky."

(Počas tvorby tohto diela mi prišla z ničoho nič od kolegu správa "Chcel by som byť morská hviezdica". Kolega asi nemá dobre ošetrené spracovanie prerušení v jeho systéme.)

Takto nejako to vyzerá v mojej hlave deň pred skúškou. Ak si náhodný okoloidúci/okoloidúca drž mne a mojim paralelným bratom palce. Ak si v mojom ročníku, snáď sa Ti niečo zapísalo do Tvojho pamäťového podsystému. Držme si všetci palce.

10 komentárov:

 1. V mojom mozgu je deň pred skúškou prázdno. Doslova. V utorok mám skúšku z anatomie, je desne príšerná, priam smrteľná. Kto ju na prvákrát prelezie môže sa chváliť. Ja tam síce idem prvý krát, ale nedávam tomu veľké šance. Učila som sa síce dosť, ale to sú také..zložité veci, že hoc čítam jednu stranu hodinu, nakoniec zistím, že z nej neviem nič. Proste.. mám smolu.
  A zistila som, že je omnoho zaujímavejšie sledovať rôzne tutoriály na youtube (ako vyrobiť vtáčiu búdku napríklad :D) alebo sledovať 10 ročný seriál, ktorý som videla pred 5 rokmi :D

  Morská hviezdica? Hm.. ja by som skôr bola taký žralok. Ak by mi učiteľ nedal prejsť, proste by som sa zmenila na žraloka a ked by zo svojho platu chcel ísť dakde na Havaj tak by som mu prišla kusnúť do krku či do stehna :D :D *som uplne normála* :D *občas* :D

  Držím palce pri skúške!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem, držím aj ja Tebe palce. Ja by som napr. chcel byť morská uhorka. Je mi sympatická jej životná filozofia :-D

   Odstrániť
  2. Morská hviezdica28. mája 2017, 17:42

   Ehm. Niečo proti morským hviezdiciam?

   Odstrániť
  3. absolútne nič priateľu. Morské tvory sú dobré tvory :-D

   Odstrániť
 2. Tolik "paralelních" slov v jednom článku (ok, stačí mi dvě) ((stačí mi i jedno!!)) mě donutilo přepnout se do prohlížeče, který tak kategoricky neodmítá komentáře na blogspotu. (Už jsem se tě na to snažila upozornit u mě, ale to je prostě tak. Přestěhování na blogspot znamená úbytek mých komentářů. Gratuluji!!) :D

  Hej, hádám, že to většina z nás nemá jinak. Aneb před zkouškama raději píšeme články jako volání o pomoc. Jsi jako moji kamarádi. Asi se opakuju. Nevadí. Zdravím Mořskou hvězdu a posílám vám dva bludišťáky a sendvič pro každého! .)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nie je k čomu gratulovať :/ Tvoje komentáre chýbajú :/ :) Občerstvenie čo si poslala očividne pomohlo, úspešne sme prešli :-) V ktorom prehladači Ti komentáre nebežia inak? :D

   Odstrániť
  2. Podľa uja googla, je nutné v chrome povoliť third-party cookies aby fungovala comment sekcia aj v chrome. Očividne potrebuje uplatiť sušienkami. Ach :( :D

   Odstrániť
 3. byt den pred skuskou takto schopny zakomponovat ucivo do celkom vtipnych viet, to fakt klobuk dole :D ja som rada, ked nahodou viem, co sa to vobec ucim. tak snad ti teda ta skuska dopadla dobre.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dopadla, vďaka :-) aj za poklonu aj keď to nejak šlo samo :-D

   Odstrániť